Novinky

Nový český rekord!

30. července 2022

Naše Martina Zikmundová opět posunula hranice české lukostřelby a překonala svůj vlastní národní rekord! I přes velmi deštivé počasí dnes na Mistrovství ČR kladkových luků stanovila jeho novou výši v kategorii kladkový luk ženy na 693 bodů ze 720 možných.

Naši nejmladší přivezli medaile!

18. června 2022, 18:05

Ema Adamová a Viktor Valíček přivezli z přeboru České republiky žactva do 10 let druhé a třetí místo. Jsou to jedny z prvních medailových umístění takto mladých lukostřelců LK ESKY Cheb.

ESKA DO TOHO !!!

Jiří Kába mistrem ČR!

7. březen 2022, 9:18

JIŘÍ KÁBA = MISTR ČR mezi staršími žáky

Až z posledního halového mistrovství ČR se povedlo do Chebu přivést zlatou placku.

Postaral se o ni překvapivě na MČR žactva JIŘÍ KÁBA, který se z devátého místa po kvalifikaci prostřílel FAMÓZNÍM výkonem až ke zlatu.

A cesta to nebyla jednoduchá!

  • 1/16 Kába - Prášil (SKPřerov) 6:0
  • 1/8 Kába - Kulička (LO TJ Opava) 6:4
  • 1/4 Kába - Vojvodík (Lukostřelba Ostrava) 6:5
  • 1/2 Kába - Paleček (LK Znojmo) 7:3
  • finále Kába - Rambousek (Odolena Voda) 7:1

Jirkovi blahopřejeme a budeme se těšit na jeho výkony od 10. září 2022, kdy se v Chebu uskuteční MČR žactva v terčové lukostřelbě.

Petra Zikmundová bronzová!

21. února 2022, 12:34

Petra Zikmundová BRONZOVÁ, jinak máme plný pytel brambor.

V uplynulých dvou týdnech se uskutečnily dvě mistrovství ČR - akademické a dorostu, kde se naši talentovaní lukostřelci poměřili s českou elitou. Zřejmě pod dojmem vystříleného čtvrtého místa Davidové na OH, naši lukostřelci postupně obsazovali jedno čtvrté místo za druhým a plnili pytel bramborami.

  • Vít Vejražka 4. místo na akademickém MČR.
  • Barbora Brettlová 4.místo na MČR dorostu mezi kadetkami.
  • Brettlová, Hámor ml., Schulz 4. místo na MČR dorostu ve družstvu.

A NAJEDNOU! Petra Zikmundová a její první mistrovská medaile v reflexním luku mezi juniorkami, kdy ve velmi krátké době zvládla přechod z kladkového luku na reflexní.

Nový český rekord!

8. ledna 2022, 20:55

Martina Zikmundová si dnes vzala zpět ženský halový rekord v halové lukostřelbě, který jí jen na pár týdnů vzala Dagmar Šátková. Jeho hodnotu dnes na Tyršáku stanovila na 577 bodů.

Děkujeme Martině, že nám vrátila český rekord do Chebu a stihla ho ještě než nám odletí za velkou louži, posíláme gratulaci!

Martina Zikmundová 33. na světě!

30. září 2021, 9:43

Martina se na mistrovství světa v lukostřelbě z kladkového luku vYanktonu v Jižní Dakotě, USA, v extrémně větrné kvalifikaci umístila na 32. místě s nástřelem 663.

Toto umístění jí zajistilo v prvním kole volný los a automatický postup do druhého.

Bohužel ve druhém kole eliminací o 2 body prohrála s tureckou střelkyní 144-146 a umístila se tak na celkovém 33. místě, ač nástřel 144 bodů by stačil na většinu ostatních soupeřek, ale to je lukostřelba.

Touto cestou děkujeme městu Cheb za podporu Martiny a Chebské lukostřelby.